Objavljeno: 15.12.2017 | Posodobljeno: 15.12.2017

V četrtek, dne 14. decembra 2017 so se zbrani na Teološki fakulteti Enoti v Mariboru, ob prazniku sv. Andreja, zavetnika "hiše" Andreanuma in nadškofije Maribor, udeležili sv. maše, in  jo praznovali kot osrednji adventni dogodek na Enoti v Mariboru. Somaševanje je vodil nadškof dr. Marjan Turnšek. Sv. maše so se ob nadškofu udeležili tudi dr. Mateja Pevec Rozman, prodekanja in predstojnica Enote v Mariboru, dr. Maksimilijan Matjaž, duhovni asistent za laiške teologe Teološke fakultete Enote v Mariboru, dr. Stanislav Slatinek, ostali predavatelji, študentje in strokovni sodelavci Enote v Mariboru in Teološke knjižnice v Mariboru.

Zbrani so ob začetku sv. maše z velikim veseljem in hvaležnostjo blagoslovili novo klavinovo. Ob tej pridobitvi so se študentje Enote, prodekanji dr. Mateji Pevec Rozman in ostalemu vodstvu fakultete, posebej zahvalili. Klavinova od tega dne ob igranju as. dr. Cecilije Oblonšek bogati tako strokovni del liturgičnega izobraževanja, kakor tudi vsakokratna bogoslužja in praznovanja na Enoti v Mariboru.

Rok Mihelič, referat za študentske zadeve