Objavljeno: 31.8.2018 | Posodobljeno: 31.8.2018

Teološka fakulteta je med vsemi članicami Univerze v Ljubljani, glede na rezultate študentskih anket v zadnjih letih, med prvimi ali na prvem mestu glede zadovoljstva študentov, pa naj gre za vsebinske ali organizacijske in tehnične vidike študijskega procesa. Z drugo besedo, študenti Teološke fakultete so glede večine kriterijev najbolj zadovoljni študentje Univerze v Ljubljani. 

Vabimo vas, da prisluhnete radijskemu pogovoru na Radiu Ognjišče, v katerem sta g. prodekan Tadej Stegu in koordinator za promocijo, asist. dr. Matjaž Celarc, razmišljala o pomembnosti študija teologije tako za družbo, kot za posameznika.

Doc. dr. Tadej Stegu, prodekan za študijske zadeve na Teološki fakulteti Univerze v Ljubljani pravi: "Študenti naše fakultete iščejo globljo utemeljitev svojega življenjskega poslanstva. Kaj kot človek sem? Kako se pripraviti za življenje, za odnose z drugimi? Večina naših študijskih programov skuša odgovarjati prav na sodobne potrebe družbe. Pred nekaj leti, še ne davno tega, je bila večina naših študentov kandidatov za duhovništvo. Danes opažamo, da je to manjšina, približno deset odstotkov. V večini so med študenti laiki, ki se pripravljajo na neko poslanstvo v družbi. Tudi študenti sami ugotavljajo, da študij na Teološki dobro pripravi na življenjske izzive."

Teološka fakulteta je med vsemi članicami UL, glede na rezultate študentskih anket v zadnjih letih, med prvimi ali na prvem mestu glede zadovoljstva študentov, pa naj gre za vsebinske ali organizacijske in tehnične vidike študijskega procesa. K veliki meri k temu pripomorejo po besedah študentov dobri osebni odnosi, predvsem pa teologija kot taka, saj se preko njenega nauka vsi trudimo biti boljši ljudje. "Ljudje smo duhovna, religiozna bitja. To je bistvo odnosov. Nekoga, ki ga imaš rad, želiš še bolje spoznati, da bi ga imel še rajši. Teologija pomeni prav to, spoznati tistega, ki ga ljubimo, v prvi vrsti Boga, kot tistega, ki je vir našega življenja, od katerega vse prejemamo, in iz tega izhajamo tudi za vse druge odnose. S tem se spreminjamo in postajamo drugačni," zaključuje asist. dr. Matjaž Celarc.

Celoten prispevek je objavljen na strani Radia Ognjišče.