Objavljeno: 22.9.2023 | Posodobljeno: 22.9.2023

Obveščamo vas, da je odprt razpis za raziskovalno štipendijo GO STYRIA za poletni semester 2024! Na razpis se lahko prijavite magistrski in doktorski študenti ter podoktorski študenti, ki vas zanima kratkoročno raziskovalno bivanje v okviru magistrske, doktorske naloge ali podoktorske raziskave.

• Ciljne regije: Albanija, Bosna in Hercegovina, Bolgarija, Hrvaška, Ciper, Grčija, Madžarska, Kosovo, Moldavija, Črna gora, Severna Makedonija, Romunija, Srbija, Slovenija, Turčija.
  • Raziskovalno obdobje: največ 4 mesece v poletnem semestru 2024, najzgodnejši možni začetek februarja 2024

Izbrani kandidati bodo imeli možnost raziskovalnega obdobja na Univerzi v Gradcu, z nadaljevanjem in zaključkom študija/raziskovanja na svojih matičnih univerzah.

KDO se lahko prijavi?

Magistrski in doktorski študenti:

• ki so v tem ali prihodnjem akademskem letu (2023/2024) vpisani na akreditirano univerzo v ciljni regiji
  • ki že pripravljajo magistrsko ali doktorsko nalogo

Podoktorski študentje:

• ki so člani akademskega osebja na akreditirani univerzi v ciljni regiji
  • katerih zaključek doktorata v času prijave ni starejši od enega leta

Podrobnosti o razpisu programa so na voljo na spletni strani programa.

Koraki za pridobitev štipendije

• Na spletni strani programa preverite, ali ste upravičeni do prijave in pridobite vse druge informacije.
  • Magistrski/doktorski študenti: do 25. oktobra 2023 posredujte ustrezne informacije za dostop do orodja za prijavo.
  • Pridružite se nam na spletnem informativnem sestanku 6. oktobra 2023 ali 17. oktobra 2023 ob 13.00 po srednjeevropskem času.

KONTAKT:

Koordinator programa za magistrske in doktorske študente: Mag. Christa Grassauer, tel. 0316/380-1254, incoming.exchange@uni-graz.at

Koordinator programa za podoktorske študente: dr: Mediha Ohranović, BA MA, tel. 0316/380-2214, staffmobility@uni-graz.at

Rok za prijavo: 1. november 2023, 13.00 po srednjeevropskem času