Objavljeno: 24.11.2023 | Posodobljeno: 24.11.2023

Spoštovane sodelavke in sodelavci, mnogi smo vstopali v glasbo, še posebej pa v cerkveno, s pomočjo prof. Jožeta Trošta. S hvaležnostjo smo se ga in ob njegovi smrti še bolj spominjamo za vse njegove besede, vaje, usmeritve in tudi pripombe. Naj ga Božji Duh sprejme in poplača za vse, kar je storil za našo fakulteto. Spodaj je osmrtnica in obvestilo, kje in kdaj se od pokojnega lahko poslovimo. Sami se ga bomo spomnili tudi pri četrtkovi sveti maši.

Vsemogočni Bog je v svoji iznajdljivi previdnosti na god svete Cecilije pridružil zboru zveličanih duhovnika Škofije Koper, dolgoletnega učitelja na Teološki fakulteti v Ljubljani, skladatelja in dirigenta gospoda Jožeta Trošta (1940 - 2023), ki je svoje življenje posvetil cerkveni glasbi.

Pogrebna sveta maša bo v romarski cerkvi v Logu pri Vipavi, v soboto, 25. 11. 2023, ob 14.00. Od 11.00 dalje se bo mogoče v cerkvi od pokojnega osebno posloviti.

Po pogrebni sveti maši bo prepeljan na pokopališče na Colu, kjer bo pokopan.