Objavljeno: 3.1.2024 | Posodobljeno: 4.1.2024 | Dogodek: 16.12.2023 ob 14:30: Preko aplikacije ZOOM

Teološka fakulteta UL (Institute of Moral Theology and Spiritual Questions of Modern Culture; P6-0269: Religion, ethics, education, and challenges of modern society; J6-50212: The Power of Emotions and the Status of Female Characters in Different Literary Genres of the Old Testament) je skupaj z University of Zagreb, Faculty of Philosophy and Religious Studies in The Pontifical University of John Paul II in Krakow, Faculty of Theology organizirala mednarodno znanstveno konferenco Forgiveness and Spirituality, ki je potekala 16. decembra 2023.

Na njej je sodelovalo 12 predavateljev iz sedmih držav: Grčije, Hrvaške, Indije, Poljske, Slovenije, Turčije in ZDA.

Predavanja pomagajo odkrivati, kaj se dogaja v človeku, ki v odnosih z drugimi doživlja različne oblike zla, in katere so možne poti, ki ga lahko osvobodijo ujetosti v to "zlo" in mu omogočijo živeti v odnosih, po katerih hrepeni in brez katerih ne more živeti svojega življenja v polnosti.

Več pa v video posnetku:

Knjižica s povzetki