Objavljeno: 19.10.2023 | Posodobljeno: 19.10.2023

Nacionalni štipendijski program Slovaške republike ponuja štipendije za študijsko ali raziskovalno mobilnost na slovaških univerzah v letnem semestru študijskega leta 2023/24 za študente magistrskega, doktorskega in postdoktorskega študija.

Rok za oddajo prijave je 31. oktober 2023 do 16.00.

Vloge za štipendije oddajte na - www.stipendia.sk, oz. www.scholarships.sk. Za vprašanja o Nacionalnem študijskem programu se obrnite na koordinatorico (Silvia Lipovská nsp-foreign2@saia.sk).

Naslednji rok za prijavo na štipendije za celotno študijsko leto 2024/25 bo 30. aprila 2024.

Za dodatne informacije se obrnite na lektorico slovaškega jezika na FF UL hana.lacova@ff.uni-lj.si.

Več o programu najdete na povezavi: NŠP letáky (ZUSR) – OneDrive (sharepoint.com)

Nemška služba za akademsko izmenjavo v  jesenskih mesecih razpisuje različne štipendijske programe za študentke in študente v Sloveniji.

Nemška služba za akademsko izmenjavo (DAAD) tudi v letošnjem študijskem letu ponuja različne štipendije za študente (štipendija za magistrski študij, rok za prijavo 15. 11.), raziskovalne štipendije za doktorande, postdoktorande in mlade znanstvenike, štipendije za delovna bivanja za visokošolske učitelje (roka za prijavo 15. 11. ali 30. 4.) ter visokošolske poletne tečaje za tuje študente in diplomante v Nemčiji (rok za prijavo 1. 12.).

Podrobne informacije o posameznih štipendijah DAAD so na voljo na spletni strani: www.funding-guide.de.

Vprašanja v zvezi s štipendijami lahko naslovite tudi na Nemško veleposlaništvo v Ljubljani, kulturni oddelek (e-naslov: info@laibach.diplo.de, T: 01 479 03 00).