Objavljeno: 28.10.2021 | Posodobljeno: 2.11.2021

Vlada RS je na včerajšnji seji sprejela strožje ukrepe za zajezitev širjenja covida-19. Ukrepi med drugim določajo pogostost samotestiranja.

S 1. novembrom se pogostost samotestiranja za učence, dijake in študente poviša na dvakrat tedensko s pravico do uporabe deset testov za samotestiranje in obveznost nošenja mask navkljub izpolnjenemu PC pogoju za dejavnosti zdravstva, izobraževanja in socialnega varstva ter v dejavnostih in pri nudenju vseh storitev, kjer prihaja do medosebnega stika.

To torej pomeni, da bo samotestiranje od 1. novembra naprej za študente dvakrat tedensko, za zaposlene pa trikrat tedensko.

Več na: Uradni list RS - 170/2021, Uredbeni del (uradni-list.si).

Evidenčni list

Navodila visokošolskim zavodom in Študentskim domovom ob sumu ali potrjenem primeru okužbe s SARS-CoV-2v zavodu: epidemioloska_navodila_za_visokosolske_za_vode_in_studentske_domove_v.1.pdf (nijz.si)