Objavljeno: 2.10.2017 | Posodobljeno: 6.10.2017

Dr. Mateja Pevec Rozman, prodekanja in predstojnica Teološke fakultete, Enote v Mariboru je danes, 2. oktobra 2017, ob začetku akademskega leta, uvodoma pozdravila zbrane študente, profesorje in sodelavce Teološke fakultete, Enote v Mariboru. Povabljeni so se zbrali v prostorih Enote in do zadnjega kotička napolnili eno od predavalnic fakultete.

Uvodnemu pozdravu je sledila kratka predstavitev Teološke fakultete in zgodovinske tradicije Enote v Mariboru, ki sega vse tja do leta 1859, ko je takratni mariborski škof Anton Martin Slomšek v mestu Maribor ustanovil takratno Visoko bogoslovno šolo.

Prodekanja je izrazila veliko zadovoljstvo in ponos, da zbrani predavatelji s sodelavci Enote in študenti tudi danes predstavljajo to bogato tradicijo in nadaljujejo poslanstvo, ki jim je zaupano.

Ob predstavitvi študija in obštudijskih dejavnosti ter vsebin, ki jih fakulteta pripravlja in nudi študentom, je zbrane nagovoril koordinator za sistem tutorstva dr. Stanislav Slatinek ter predstavnica študentka Urška Mikolič, ki je predstavila najpomembnejše vsebine tutorstva. Sledila je predstavitev Študentskega sveta, ki ga zastopa študentka Jasmina Mikov.

V nadaljevanju so se predstavili ostali strokovni sodelavci, ki delujejo na Enoti, in sicer g. Mario Casar, služba za informatiko, g. Rok Mihelič, referat za študentske zadeve in tajništvo Enote ter dr. Fanika Kranjc- Vrečko, vodja Teološke knjižnice v Mariboru.

Prodekanja je sklenila srečanje s spodbudo študentom in jim zaželela veliko uspeha ter bogastva ob študiju, da bi študentje ob koncu študija postali v svojem znanju najodličnejši in odgovorni strokovnjaki v vedno bolj zahtevnih družbenih in strokovnih področjih, ki nepogrešljivo zahtevajo znanje in veščine teologa.

Ob koncu je sledila kratka pogostitev in priložnost za druženje.