Objavljeno: 3.8.2018 | Posodobljeno: 3.8.2018

Po uspešno izvedenem in odmevnem Prvem kongresu za krščansko geštalt pedagogiko pred šestimi leti, na pobudo Evropskega združenja, prirejamo Drugi evropski kongres integrativne geštalt pedagogike in pastorale, ki bo potekal od 3. do 5. avgusta 2018 pri Sv. Jožefu nad Celjem.

Naslov letošnjega kongresa je PREOBLIKOVANJE – OBLIKOVANJE V DRUŽBI IN CERKVI: Pomen za religiozno izobraževanje in pastoralo.

Glavni poudarki programa:

Petek, 3. avgust 2018

15:30   Začetek kongresa

16:00   Prvo predavanje: »Awarenes« - »omrežje pozornosti« (dr. Franz Feiner, Graz, Avstrija)

16:20   Drugo predavanje: Distanciranje v geštalt pedgoškem delu in teoriji (univ. prof. dr. Janez Vodičar, Ljubljana, Slovenija)

17:00   Tretje predavanje: Eksistencialna analiza in radikalna življenjska fenomenologija pri verskem pouku (dr. Joachim Hawel, Innsbruck, Avstrija)

20:00   Pogovor o začetkih krščanske geštalt pedagogike in odprtje slikarske razstave »Connected«, Hansa Reitbauerja (Avstrija), ob sodelovanju Vokalne skupine Vivere

Sobota, 4. avgust 2018

9:30     Slavnostno predavanje: Transformacija – preobrazba: Sociološke in družbene analize, moderne identitete (univ. prof. dr. Rainer Bucher, Graz, Avstrija)

11:00   »Svetovna kavarna« (World cafe): tematska razprava

15:00 do 18:30   Delavnice

Bibliolog (Gabrielle Kraxner Zach, Avstrija)

Kreativno pisanje (Gisela Schlarp, Nemčija)

Ples in geštalt (Kerstin Sommer, Nemčija)

Stari človek – novi človek: biografska pantomima (Helmur Laukötter, Nemčija)

Nevrosistematični coaching z bilateralno stimulacijo (Gerhard Gigler, Nemčija)

Z iskanjem pozitivnih namenov v timu do »Work-Private Flow« (Christine Seufert, Nemčija)

Transformacija – geštaltpedagogika in zavedanje (Edith Koch)

Nedelja, 5. avgust 2018

9:00     Predstavitev znanstvenih (doktorskih in magistrskih) del s tematiko Integrativna geštalt pedagogika in duševno zdravje

10:30   Sklepno predavanje: Kako je integrativna geštalt pedagogika usposobljena za prihodnost? Izzivi, možnosti, vizije (prof. Hans Neuhold, Graz, Avstrija)

12:00   Sklepne misli in zaključek kongresa

Vsa predavanja so odprta za javnost in bodo simultano prevajana v slovenski jezik.

(So)organizatorji kongresa:

AHG (Albert Höfer Gesellschaft)

UL TEOF (Univerza v Ljubljani, Teološka fakulteta)

ARGE (Arbeitsgemeinschaft für intergative Gestaltpädagogik / Mednarodno združenje za integrativno geštalt pedagogiko)

DKGP (Društvo za krščansko geštalt pedagogiko)

IIGS (Institut für Integrative Gestaltpädagogik)

KPH (Kirchliche Pädagogische Hochschule Gradec)

Dodatne informacije lahko dobite na spletni strani Društva za krščansko geštaltpedagogiko:
Lahko pa se obrnete neposredno na:
prof. dr. Stanko Gerjolj: stanko.gerjolj@teof.uni-lj.si ali 041-575537, predsednik ARGE – evropskega združenja
dr. Alfons Žibert: fonzi.zibert@rkc.si ali 031 665 483, predsednik slovenskega društva DKGP