Judovsko-krščanski viri in razsežnosti dialoga

Objavljeno: 19.12.2019 | Posodobljeno: 19.4.2021 | Dogodek: 20.4.2021: Teološka fakulteta UL, Enota v Mariboru

Judovsko-krščanski viri in razsežnosti dialoga

Mednarodni znanstveni simpozij (spletni dogodek)
20.–21. april 2021

Dogodek poteka pod častnim pokroviteljstvom

predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja.

VSTOP (ZOOM)

ZBORNIK

YOUTUBE PRENOS V ŽIVO

ORGANIZACIJA:

• Teološka fakulteta Univerze v Ljubljani, Enota v Mariboru - Inštitut Stanka Janežiča
  • Center judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor

DOKUMENTI:

• NOVO: Nova številka revije Edinost in dialog, letnik 76 (2021/1) (19. 4. 2021): SI / ENG
  • NOVO: Program simpozija s tehničnimi navodili (14. 4. 2021): SI / ENG
  • Obvestilo o virtualni izvedbi simpozija (2. 4. 2021): SI / ENG
  • Obvestilo o izvedbi simpozija (12. 3. 2021)SI / ENG
  • Obvestilo o izidu posebne številke revije Edinost in dialog (30. 12. 2020): SI / ENG
  • Obvestilo o prestavitvi simpozija (19. 10. 2020): SI / ENG
  • Zbornik povzetkov (različica 10. 4. 2021): PDF
  • Vabilo k sodelovanju: SI / ENG

IZVLEČEK POMEMBNIH INFORMACIJ IN TEHNIČNA NAVODILA:

Simpozij se bo izvedel 20. in 21. aprila 2021. V luči najnovejših epidemioloških okoliščin in protikovidnih ukrepov, ki jih je nedavno sprejela Vlada Republike Slovenije, bo simpozij v celoti izveden v virtualni obliki - povezava.

Vstop bo mogoč pol ure pred začetkom programa, zaradi velikega števila udeležencev pa priporočamo, da se nam pridružite najkasneje 15 minut pred začetkom.

Program predavanj je organiziran po tematskih sklopih, vsak tematski sklop bo imel tudi svojega moderatorja/-ico. Posamezen predavatelj/-ica ima za predstavitev referata na voljo največ 20 minut.

Celoten dogodek se bo snemal za dokumentacijske in promocijske namene.

Obe posebni tevilki revije Edinost in dialog, z razpravami s simpozija, sta dostoponi na spletu:

Logotip (grafična podoba) simpozija sta skici dveh oljenk iz Biblične arheološke zbirke Teološke knjižnice Maribor. Dve oljenki, obrnjeni druga proti drugi, predstavljata dva monoteizma v dialogu. Oljenki se v delu, kjer sta goreli, delno prekrivata. Na ta način tvorita dvojno simboliko. Oba monoteizma se napajata ob istem viru (istem Bogu, ki se v Svetem pismu pogosto razodeva v ognju), hkrati pa prekrivajoči odprtini za plamen spominjata na logotip revije Edinost in dialog.

Avtor skic: Andrej Preložnik; oblikovanje: Samo Skralovnik.