Objavljeno: 21.2.2020 | Posodobljeno: 21.2.2020

Uprava Knafljeve ustanove je sprejela razpis za dodelitev Knafljeve in Tumove štipendije za študijsko leto 2020/2021.

Štipendija Knafljeve ustanove je namenjena spodbujanju podiplomskega študija diplomantov Univerze v Ljubljani, ki se vpišejo na magistrski ali doktorski študij na visokošolskih ustanovah na Dunaju.

Dodeli se za eno študijsko leto, in sicer v obliki plačila stanarine za bivanje v Knafljevem domu ali domu Korotan na Dunaju. Več o štipendiji in o možnosti prijave si lahko preberete tukaj.

Tumova štipendija je namenjena spodbujanju doktorskega (izjemoma magistrskega študija), diplomantov slovenskih in zamejskih univerz, ki se vpišejo na doktorski študij (izjemoma magistrski študij), na visokošolskih ustanovah v Avstriji in tudi drugod po Evropi.

Dodeli se za eno študijsko leto, in sicer v višini 500 evrov mesečno in se izplača v devetih mesecih (9-krat), v času študijskega leta. Več o štipendiji in o možnosti prijave si lahko preberete tukaj.