Objavljeno: 4.12.2017 | Posodobljeno: 4.12.2017

Od ponedeljka do torka (4.-5.12. 2017) bo v sejni sobi Teološke fakultete v Ljubljani potekal mednarodni sestanek projekta LITTLE*.

Projekt Learn together to live together/Skupaj se učimo, da skupaj živimo je mednarodni projekt, v katerem sodelujemo irsko združenje šol Educate Together, Teološka fakulteta, društvo Mala filozofija iz Hrvaške in inštitut Steps iz Italije. Glavni cilj projekta Little je okrepiti sposobnosti in veščine učiteljev za naslavljanje tem s področja etike in vrednot v okviru predšolske in šolske vzgoje. Pri tem sledimo usmeritvam EU, ki spodbuja aktivno državljanstvo in gojenje skupnih vrednot svobode, strpnosti in nediskriminacije, h krepitvi družbene kohezije in k nudenju pomoči mladim, da postanejo odgovorni, odprti in aktivni člani naše raznolike in vključujoče družbe.

Več o projektu in morebitnem sodelovanju, si lahko preberete na spletni strani http://ethicaleducation.eu/.

* Projekt je sofinanciran s strani Evropske komisije in irske nacionalne agencije za program Erasmus+. Vsebina prispevka je izključna odgovornost avtoric ter v nobenem primeru ne predstavlja stališč ali odgovornosti Evropske komisije.