Objavljeno: 30.3.2023 | Posodobljeno: 21.6.2023 | Dogodek: 18.4.2023 ob 09:00: Velika dvorana TEOF Ljubljana

V torek in sredo, 18. in 19. aprila, je potekal mednarodni znanstveni posvet o tržaško-koprskem škofu Matevžu Ravnikarju.

Organizatorji: Inštitut za zgodovino Cerkve Teološke fakultete Univerze v Ljubljani v sodelovanju z Društvom slovenskih izobražencev iz Trsta in Inštitutom za socialno in versko zgodovino iz Gorice.

Organizacijski odbor: Matjaž Ambrožič, Dejan Pacek, Tomaž Simčič, Miha Šimac.

Posvet sta finančno omogočila: Teološka fakulteta Univerze v Ljubljani in Urad Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu.

Častna pokrovitelja posveta: ljubljanski nadškof in metropolit msgr. Stanislav Zore OFM in apostolski administrator tržaške škofije nadškof msgr. Giampaolo Crepaldi.

► VSI POSNETKI PREDAVANJ