Objavljeno: 30.3.2020 | Posodobljeno: 2.4.2020

Na podlagi ukrepov in priporočil rektorja Univerze v Ljubljani (UL) in usklajeno s koordinacijsko skupino UL TEOF se do preklica ukrepov pedagoški proces na UL TEOF odvija na daljavo:

1. Predavanja, seminarji in vaje se izvajajo v spletnih učilnicah UL TEOF in preko aplikacije MS Teams, le v primeru upravičenih razlogov tudi preko drugih spletnih okolij in aplikacij. Sodelovanje v pedagoškem procesu je za študente obvezno. Pri tem upoštevajo navodila izvajalcev posameznih predmetov.

2. Učiteljem, asistentom in študentom je uporaba spletnih učilnic UL TEOF brezplačno na voljo z uporabo njihove digitalne identitete. Navodila za prevzem identitete so študentom na voljo na spletni strani fakultete. Navodila za uporabo spletnih učilnic so na voljo v spletnih učilnicah. Za brezplačno uporabo MS Teams je potrebno predhodno naložiti MS Pisarno 365. Navodila za to so na spletni strani fakultete. Navodila za uporabo MS Teams so priložena temu sporočilu in bodo objavljena na spletni strani fakultete.

3. Podpora za spletne učilnice UL TEOF je dostopna na naslovu ucilnica@teof.uni-lj.si, za ostala področja IKT pa na naslovu RC@teof.uni-lj.si.

4. Pedagoški proces na študijskih programih za izpopolnjevanje UL TEOF se izvaja po navodilih skrbnika posameznega študijskega programa za izpopolnjevanje.

5. Sodelovanje v pedagoškem procesu je namenjeno študentom Teološke fakultete Univerze v Ljubljani za uresničitev njihovih lastnih študijskih obveznosti in interesov. Predavanje in druge oblike pedagoškega procesa so v skladu z Zakonom o avtorski in sorodnih pravicah (Uradni list RS, št. 16/07 – uradno prečiščeno besedilo, 68/08, 110/13, 56/15, 63/16 – ZKUASP in 59/19) pravno varovani kot avtorsko delo. Brez predhodnega pisnega soglasja imetnika avtorske pravice, Univerze v Ljubljani, ni dovoljeno reproduciranje (izdelava kopij, vključno s shranitvijo v elektronski obliki), razširjanje in druge javne priobčitve posnetka (npr. javno prikazovanje, spletna objava), spreminjanje in druge oblike izkoriščanja posnetka. Morebitne kršitve avtorske pravice bo Univerza v Ljubljani sodno preganjala. Kršitev moralnih in materialnih avtorskih pravic pomeni tudi kaznivo dejanje po 147. in 148. členu Kazenskega zakonika (Uradni list RS, št. 50/12 – uradno prečiščeno besedilo, 6/16 – popr., 54/15, 38/16 in 27/17).

Izvajanje pedagoškega procesa se bo prilagajalo spreminjanju epidemiološke situacije.

OBVESTILO DEKANA

NAVODILA TEAMS ZA ŠTUDENTE