Objavljeno: 21.5.2021 | Posodobljeno: 21.5.2021

Zdravstvena fakulteta Univerze v Ljubljani 26. maja ob 15h organizira brezplačni spletni dogodek z naslovom Novi izzivi znanosti ob pojavu COVID-19, na katerem bodo izsledke aktualnih dognanj predstavili predavatelji Zdravstvene fakultete UL in drugi strokovnjaki.

Med drugim bo govora o pozitivnih vidikih pojekta COVID-19 Sledilnik, koliko so podatki o COVID-19 izkoriščeni, o pomenu pravilnega odvzema kužnine za mikrobiološko diagnostiko okužb s SARS-CoV-2, o epidemiologiji odpadnih voda in zgodnjem zaznavanju novih povzročiteljev bolezni ter o histološki sliki pljuč pri bolnikih s pljučnico COVID-19.

Dogodek bo potekal preko Zooma in ga bo povezovala novinarka in raziskovalka, dr. Zarja Muršič.

Več o dogodku