Objavljeno: 19.10.2017 | Posodobljeno: 19.10.2017

8. oktobra je minilo 100 let od smrti  dr. Janeza Evangelista Kreka. Ob obletnici smrti dr. Kreka je Slovenska akademija znanosti in umetnosti v sodelovanju z Zvezo zgodovinskih društev Slovenije in Inštitutom za zgodovino Teološke fakultete organizirala znanstveni posvet Janez Evangelist Krek; Sto let pozneje

V okviru posveta so na dvorišču Teološke fakultete slavnostno odkrili doprsni kip dr. Kreka, ki je delo umetnika Lana Seuška.

Ob tej priložnosti so spregovorili nekaj besed o tem velikem Slovencu in duhovniku prof. dr. Bogdan Kolar, prof. emer. dr. Janez Juhant in ljubljanski nadškof msgr. Stanislav Zore ki je kip tudi odkril. Slovenost so spremljale  pesmi bogoslovcev Semeniškega zbora.