Objavljeno: 18.4.2023 | Posodobljeno: 18.4.2023 | Dogodek: 20.4.2023 ob 18:00: Teološka fakulteta Ljubljana

Vabimo vas na predavanje profesorja Stanka Gerjolja z naslovom Pedagogika miru v različnih življenjskih obdobjih in kontekstih, ki bo v okviru Duhovne akademije v četrtek, 20. aprila, ob 18. uri, na Teološki fakulteti v Ljubljani. Predavanju se lahko pridružite tudi preko spleta.

V liberalnih krogih tako opevani izraz »strpnost« težko povežemo z dinamiko bibličnega izraza »shalom«, kjer mir ni le »izogibanje konfliktom v obliki življenja drug mimo drugega«, marveč ponazarja empatično in zavzeto oblikovanje sožitja v skupnosti/h, kjer nam je »drugi« enako pomemben kot sem jaz sam sebi. Na tej ravni pa si težko zamislimo npr. »mirno« preživljanje odnosov med starši in najstniki, pa tudi vsak zakonski in drugi trajni odnos potuje skozi različna »krizna« obdobja, kjer so napetosti sestavni del življenja in komunikacije. Poleg tega »pedagoški eros« računa na »ustvarjalni ne-mir«, ki je daleč od pasivne strpnosti. Kaj tu lahko naredi »pedagogika«?

Vstop na predavanje

Vabljeni!