Objavljeno: 26.8.2020 | Posodobljeno: 26.8.2020

Spoštovani študentje in študentke, novi in »stari«,
spoštovani sodelavci in sodelavke,

novo akademsko leto je pred vrati, negotovost, ki jo je prinesel koronavirus, pa nam je še vedno »za petami«, čeprav smo v skladu s priporočili zdravstvene stroke svoj način življenja v marsičem prilagodili novim razmeram.

Zaključujemo akademsko leto 2019/20. Prav vsem – učiteljem, študentom in strokovnim delavcem – gre zahvala za takojšen in uspešen pomladni prehod na nove oblike dela, ki so zahtevale veliko iznajdljivosti in dobre volje. Trenutno imate nekateri študentje še kakšno nezaključeno obveznost za vpis v višji letnik. Vabim vas, da svoje obveznosti pravočasno uredite in vas obenem opozarjam, da zaradi epidemije pogojev za vpis v višji letnik nismo zniževali glede na dejstvo, da je bil pedagoški proces v celoti izpeljan in izpitne možnosti niso bile motene.

Fakulteta se pripravlja na novo akademsko leto. Glede na spreminjajočo se epidemiološko sliko še ni jasno, kako bomo pedagoški proces v novem letu izpeljali – vsekakor v skladu s smernicami Univerze. Univerza je pripravila različne strategije, od konkretnih razmer v začetku oktobra pa bo odvisno, katera od strategij bo najprimernejša. Naš cilj je izvedba – zlasti za prve letnike – čim večjega dela predavanj v živo v prostorih fakultete, preostanek pa prek spletnih platform v skladu z navodili fakultete. Kolikor bo epidemiološka slika slabša, bodo tudi ukrepi strožji. O tem boste obveščeni pravočasno v tednu pred začetkom akademskega leta. Prav tako bomo vse pomembne informacije objavljali sproti na naši spletni strani.

Želim vam še lepih poletnih dni in veselja ob pripravi na novo študijsko leto.

Prof. dr. Robert Petkovšek,
dekan UL TEOF