Projekt »Študenti za študente po Covid-19 – promocija duševnega zdravja« je bil izveden v okviru razpisa Projektno delo za pridobitev praktičnih izkušenj in znanj študentov v delovnem okolju 2022/2023, ki ga financira Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport in Evropski socialni sklad.

Projekt se odziva na povečano simptomatiko duševnega zdravja med mladimi odraslimi (vir: Ocena potreb po psihosocialni podpori v drugem valu epidemije Covida-19, NIJZ 2021) in je usmerjeno v razvoj promocijskih programov na področju duševnega zdravja, ki bodo zmanjševali psihične posledice epidemije.

V projektu so sodelovale študentke Anamarija Brozovič, Pia Luetić, Veronika Železnik (Teološka fakulteta UL), Sara Dobrotinšek in Barbara Japelj (Fakulteta za uporabne družbene študije), Ariana Rozman in Lea Dobrec (Pedagoška fakuleta UL) ter Nina Planinšek (UM Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko) pod pedagoškim mentorstvom doc. dr. Saše Poljak Lukek in delovnim mentorstvom Urške Kranjc Jakša (Združenje zakonskih in družinskih terapevtov Slovenije).

Projekt z naslovom Študenti za študente

V osredje vedno bolj prihaja potreba po oblikovanju učinkovitih promocijskih programov na področju duševnega zdravja. V letu 2021 se je na Teološki fakulteti oblikovala iniciativa za mreženje študentov in projekt z naslovom Študenti za študente. S projektom Študenti za študente po Covidu-19 - promocija duševnega zdravja pa bi želeli povezati dejavnosti študentov na projektu in potrebe ZDT.SI po oblikovanju promocijskih programov, pri katerem bodo študenti sodelovali z družinskimi terapevti. Področje psihoterapije je hitro razvijajoča se panoga, potrebe po terapevtski pomoči pa se z leta v leto povečujejo. Tako je pridobivanje izkušenj na tem področju ključno za učinkovito vključevanje študentov v to delovno okolje.

V okviru projekta so nastali: