Objavljeno: 20.10.2017 | Posodobljeno: 20.10.2017

številka: 034-2/2017-3

datum: Ljubljana, 20. oktober 2017

V skladu s pozivom rektorja Univerze v Ljubljani, prof. dr. Igorja Papiča, Statutom Univerze v Ljubljani, Pravilnikom o volitvah predstavnikov študentov v študentske svete članic in organe članic univerze v Ljubljani ter Pravilnikom o volitvah v Študentski svet Teološke fakultete

RAZPISUJEM VOLITVE PREDSTAVNIKOV ŠTUDENTOV V

ŠTUDENTSKI SVET TEOLOŠKE FAKULTETE

Volitve v Študentski svet Teološke fakultete se izvedejo v ponedeljek, 13. novembra 2017 od 8:00 do 17:00 na enoti v Ljubljani in od 8:00 do 16:00 na enoti v Mariboru. Volitve se izvedejo v predavalnicah posameznih letnikov.

Volilni rezultati bodo objavljeni na oglasni deski in spletni strani dan po volitvah, 14. novembra 2017.

Aktivno in pasivno volilno pravico (voliti in biti voljen) imajo vsi študenti Teološke fakultete.

Kandidatura mora vsebovati: ime in priimek, naslov stalnega in začasnega prebivališča, telefonsko številko, letnik in smer, potrdilo o vpisu, datum in lastnoročni podpis.

Rok za oddajo kandidatur začne teči naslednji dan po objavi tega razpisa in se izteče v sredo, 25. oktobra 2017.

Volitve bo izvedel volilni odbor v sestavi:

v Ljubljani:

Nadja Petek, predsednica

Urška Flisar, članica

Helena Šijanec, članica

v Mariboru:

Anuška Bergant, predsednica

Jasmina Mikov, članica

Monika Jelen, članica

Volilni odbor skrbi za zakonitost poteka volitev, pripravi končno poročilo o izidu volitev ter opravlja druge naloge v skladu s Pravilnikom o volitvah predstavnikov študentov v Študentske svete članic in organe članic univerze v Ljubljani.

Člani Študentskega sveta Teološke fakultete (ŠS TEOF) so izvoljeni s strani posameznih letnikov posameznih smeri, kot to določa Pravilnik o volitvah v Študentski svet TEOF. Pri tem je zastopanost posameznih letnikov naslednja:

Sestava Študentskega sveta Teološke fakultete – Ljubljana:

• 1 predstavnik študentov 1. letnika
  • 1 predstavnik študentov 2. letnika
  • 1 predstavnik študentov 3. letnika
  • 1 predstavnik študentov 4. letnika
  • 1 predstavnik študentov 5. letnika
  • 1 predstavnik dvopredmetnih študentov
  • 1 predstavnik absolventov
  • 1 predstavnik študentov 1. letnika ZDŠ
  • 1 predstavnik študentov 2. letnika ZDŠ
  • 1 predstavnik študentov 1. letnika RE
  • 1 predstavnik študentov 2. letnika RE
  • 1 predstavnik doktorskih študentov

Sestava Študentskega sveta Teološke fakultete – Maribor:

• 1 predstavnik študentov 1. letnika
  • 1 predstavnik študentov 2. letnika
  • 1 predstavnik študentov 3. letnika
  • 1 predstavnik dvopredmetnih študentov
  • 1 predstavnik absolventov
  • 1 predstavnik študentov 1. letnika ZDŠ
  • 1 predstavnik študentov 2. letnika ZDŠ

Prvi delovni dan po izteku roka za vložitev kandidature volilni odbor potrdi vložene kandidature in objavi kandidatno listo. Volilni odbor zavrže nepravočasne ali nepopolne kandidature. Kandidat na volitvah lahko vloži pritožbo zaradi kršitev najkasneje v treh dneh po objavi volilnih rezultatov. O utemeljenosti pritožbe odloči volilni odbor Študentskega sveta Univerze v Ljubljani, najkasneje v roku 3. dni od prejema pritožbe.

Prof. dr. Robert Petkovšek,

dekan