Objavljeno: 25.2.2020 | Posodobljeno: 25.2.2020 | Dogodek: 2.3.2020 ob 19:00: Sejna soba TEOF UL

Inštitut za moralno teologijo in duhovna vprašanja sodobne kulture Teološke fakultete Univerze v Ljubljani vabi na strokovni posvet Simboli in duhovnost: od prasimbolov in zgodnjega krščanstva do izziva sodobne kulture.

V ponedeljek, 2. marca 2020, bo od 19.00 do 20.30 v sejni sobi Teološke fakultete Univerze v Ljubljani potekalo predavanje in pogovor o prvem obdobju krščanstva, za katerega je značilna simbolna govorica v umetnosti in mišljenju. Predavanje z naslovom Simboli in duhovnost: od prasimbolov in zgodnjega krščanstva do izziva sodobne kulture bodo usmerjala naslednja vprašanja: Kako je s simbolom v družbi in krščanstvu danes? Katero izmed dveh zelo različnih razumevanj simbola so uporabljali kristjani skozi čas? Kako se simbol izraža v sodobni duhovnosti, umetnosti, kulturi?

Predavatelj:
doc. dr. Igor Bahovec