Objavljeno: 20.5.2019 | Dogodek: 27.5.2019 ob 19:30: Sejna soba, Teološka fakulteta

Spoštovani!

Inštitut za moralno teologijo in duhovna vprašanja sodobne kulture Teološke fakultete Univerze v Ljubljani vabi na strokovni posvet v ponedeljek, 27. 5. 2019, od 19.30 do 21.30 v sejni sobi Teološke fakultete Univerze v Ljubljani. Tema posveta bo Odprtost za duhovnost pri mladih v digitalnem svetu. Polurnemu predavanju bo sledil pogovor o obravnavani temi.  Predavatelj, doc. dr. Roman Globokar,  bo najprej odgovoril na vprašanje, kako digitalna tehnologija spreminja način kognitivnega dojemanja ter vpliva na čustveni, socialni in moralni razvoj. Nato pa bo odgovoril na vprašanji: Kaj to pomeni za dojemanje duhovnosti? Na kakšen način so današnji mladi, ki rastejo v digitalni civilizaciji, odprti za duhovna vprašanja in vprašanja smisla življenje?

Vljudno vabljeni!