Objavljeno: 16.4.2019 | Posodobljeno: 16.4.2019

Dragi študenti in študentke!

Obveščamo vas, da bo tudi letos potekala The Oxford University Theology Summer School.

Poletna šola slovi po tem, da se je vsako leto udeleži lepo število udeležencev iz vsega sveta, ki pripadajo različnim krščanskim veroizpovedim. O tem, da je poletna šola zaslužena svojega slovesa priča dejstvo, da se mnogi udeleženci več let vračajo na poletno šolo. Organizatorji pa poudarjajo, da so vedno zelo veseli novih obrazov, ki si želijo nove mednarodne in znanstvene izkušnje.

Prijavite se lahko na enotedenski ali na dvotedenski program. V primeru da se prijavite na enotedenski program, izbirate med naslednjima terminoma: 4.-10. avgust 2019 ali 11.-17. avgust 2019.

Tema poletne šole 2019 je  “The Meaning of Sacrifice”.  (Pomen žrtvovanja). Gre za odgovor na zaskrbljenost, ki jo mnogi čutijo ob napetostih, ki so prisotne v Cerkvi in ​​v svetu. Na poletni šolo se bodo predavatelji trudili osvetliti pomen žrtvovanja skozi vprašanja identitete, trajnosti in nasilja.
Število mest je omejenih, zbirajo pa po načelu "kdor prvi pride (se prijavi), prvi melje."

Seznam predavanj:

Week 1: 4-10 August
Lectures
Monday 5 August – Special Guest Lecture – Sacrifice – Professor Terry Eagleton
Tuesday 6 August – Sacrifice, Atonement and the Overcoming of Violence Professor – Paul Fiddes

Seminars (Monday–Friday)
Compassion in Care – Dr Joseph Hordern
John’s Gospel: Going Deeper into the Mystery – Fr Nicholas King SJ
Martyrdom, Praise and Other Sacrifices – Dr Roger Pooley
Mary Magdalen: Penitent or Preacher? – Dr Jo Spreadbury
Sacrifice and the Death of Christ – Professor Frances Young
Trauma, Resilience and the Bible – Dr Meg Warner

Week 2: 10-17 August
Lecture
Tuesday 13 August – Sacrifice and the Spiritual Life – Professor Jane Shaw
Seminars (Monday–Friday)
Discipleship and Sacrifice in C S Lewis, J R R Tolkien and Charles Williams – Professor David McNaughton
How Should We Think of God’s Work in Christ? – Dr Andrew Moore
Sacrifice in Liturgy and Life – Dr Keith Riglin
Sacrificial Love: Searching for Unselfish Holiness – Fr Robin Gibbons
Science and the Sacraments – Dr Shaun Henson
The Suffering Self: Early Christianity and the Martyr Tradition – Canon Angela Tilby

Cena:

Cena z organiziranim stanovanjem- 1310 £ na teden (1158.78 EUR)
Pristojbine vključujejo šolnino (2 seminarja in tedensko predavanje); nastanitev v enoposteljni sobi z lastnim tušem in straniščem za noči od nedelje  4. avgusta do petka, vključno z 9. avgustom 2019 (1. teden) ali od nedelje 11. avgusta do vključno petka, 16. avgusta 2019 (2. teden); obroki v dvorani - zajtrk od ponedeljka do sobote in večerja od nedelje do petka (brez kosila).

Udeleženci dveh tednov poletne šole bodo prejeli brezplačno nočitev z zajtrkom v soboto, 10. avgusta in v nedeljo, 11. avgusta 2019.

Cena v primeru samoorganizacije prenočitve - 970 £ na teden (853.03 EUR)
Pristojbine vključujejo šolnino (2 seminarja in tedensko predavanje); brez nastanitve; večerja v cerkvi Kristusa od nedelje do petka.

Za vlagatelje ni na voljo virov financiranja (štipendije itd.).

Celoten program in dodatne infromacije prejmete na spletni strani: www.conted.ox.ac.uk/theology-summer-school.