Objavljeno: 26.5.2020 | Posodobljeno: 26.5.2020

V okviru projekta »Po kreativni poti do znanja« na Teološki fakulteti Univerze v Ljubljani, kjer sodelujejo študenti in profesorji, poteka raziskava, ki se osredotoča na raziskovanje psihičnih izzivov v primerih življenjsko ogrožajočih zdravstvenih stanj.

Ker so ta doživetja opredeljena kot travmatični dogodki, je prisotna potreba po učinkovitih intervencijah (svetovanje, psihoterapija,...), ki bi na psihološkem področju pomagale pacientom in svojcem po takšnih dogodkih. Projekt je usmerjen v oblikovanje smernic na tem področju, z raziskavo pa želimo ugotoviti pomen in posledice, ki jih ima doživetje življenjsko ogrožajočih zdravstvenih stanj za bolnike in svojce.

Vabimo vas k izpolnjevanju vprašalnika, ki je na tej povezavi ter se vam zahvaljujemo za sodelovanje.