Objavljeno: 5.3.2024 | Posodobljeno: 5.3.2024 | Dogodek: 18.3.2024 ob 16:00: Teološka fakulteta, predavalnica 1

Vabimo vas na predavanje Jochema Willemsena z naslovom "What can we learn from a single case study?" (Kaj se lahko naučimo iz ene same študije primera?), ki bo potekalo v ponedeljek, 18. 3. 2024 ob 16.00 v predavalnici št. 1.

Predavanje bo predstavilo pomembnost študij primera za usposabljanje in strokovni razvoj psihoterapevtov.

>> Predavanje bo v angleščini in je odprto za vse zainteresirane študente.

Jochem Willemsen, koordinator raziskovalne skupine, je izredni profesor klinične psihologije na UCLouvain in psihoanalitični psihoterapevt v zasebni praksi. Leta 2019 se je pridružil univerzi UCLouvain, kjer poučuje klinično psihologijo odraslih in forenzično psihologijo. Je eden od ustanovnih članov Single Case Archive, obsežnega spletnega arhiva objavljenih študij primerov psihoterapije. Pred imenovanjem na UCLouvain je bil predavatelj na Univerzi v Essexu, kjer se je ukvarjal s poučevanjem in raziskovanjem na področju psihoanalize, psihoterapije in klinične psihologije. V tem obdobju je sodeloval pri ustanovitvi novega oddelka za psihosocialne in psihoanalitične študije (2017). Na tem oddelku je več let opravljal vlogo direktorja za raziskave. Pred tem je doktoriral iz psihologije na oddelku za psihoanalizo in klinično svetovanje na univerzi v Gentu. Tema njegove disertacije je bila povezava med psihopatskimi osebnostnimi lastnostmi in simptomi afektivnih motenj pri pridržanih. Med podoktorskim študijem je opravljal raziskave o obravnavi storilcev kaznivih dejanj zoper spolno nedotakljivost.

Vljudno vabljeni!