Objavljeno: 5.1.2021 | Posodobljeno: 5.1.2021

V okviru mreže CEEPUS-Bioethics bo v februarju in marcu 2021 potekala virtualna »poletna« šola z naslovom Learning Ethics Through the Pandemic: What Can COVID Teach us About the World, Human Society, and Ourselves. Organizira jo Teološka fakulteta Univerze v Olomucu (Olomouc) na Češkem.

Virtualna poletna šola bo namenjena etičnim vprašanjem, ki so povezana s pandemijo COVID-19. Sodelovali bodo profesorji in študentje iz Poljske, Madžarske, Češke in Slovenije. Prvi del obveznosti boste lahko študentje opravili preko gradiva v e-učilnici (med 27. februarjem in 21. marcem). Drugi del pa bo potekal on-line, v živo, in sicer 18., 23., in 25. marca. Te dni je udeležba obvezna.

V skladu s sklepom senata TEOF se aktivna udeležba na poletni šoli šteje kot izbirni predmet s 3 KT na dodiplomskem in magistrskem študiju. Nosilec predmeta s strani naše fakultete je doc. dr. Roman Globokar.

Kako se prijavim?

Prijaviti se morate v aplikaciji CEEPUS (www.ceepus.info), in sicer znotraj mreže Bioethics (CIII-AT-0502-11-2021). Najprej morate ustvariti svojo identiteto na portalu CEEPUS, nato pa se vpišete za poletno šolo v Olomoucu. Pri prijavi vpišite datum 18.-25. marec 2021. Za udeležbo na virtualni poletni šoli boste dobili tudi manjšo štipendijo – seveda, če boste opravili vse obveznosti. Od vas se pričakuje, da boste dejavno sodelovali pri vseh aktivnostih (pisanje izdelkov, komentiranje izdelkov drugih, sodelovanje v delavnicah).

Rok prijave: 15. januar 2021.

Za vse nadaljnje informacije se lahko obrnete na doc. dr. Romana Globokarja: roman.globokar@teof.uni-lj.si ali na organizatorja poletne šole na Češkem: dominik.opatrny@upol.cz.

Izkoristite priložnost za druženje s študenti iz sosednjih držav in za sodelovanje pri zelo zanimivi in aktualni temi!