Objavljeno: 27.1.2023 | Posodobljeno: 30.1.2023

Minuli četrtek in petek so na Radiu Ognjišče gostovali naši študentje in profesorji, ki so se pogovarjali o študiju na Teološki fakulteti in o novem študijskem programu Človek in medosebni odnosi. Prisluhnite zanimivim podcastom.

►  Podcast Via positiva: Dr. Andrej Šegula: Živimo v tem času in prostoru, dokler imamo čas, delajmo dobro.

Na Teološki fakulteti Univerze v Ljubljani je možen vpis v nov študijski program Človek in medosebni odnosi. Med predavatelji bo tudi dr. Andrej Šegula, ki bo predaval o Vzgoji za odnose. Dr. Šegula je prežet z mislimi sv. Frančiška Asiškega, saj jim je posvetil študij in so bile tudi spodbudno vodilo tokratnih premislekov v pogovoru z njim. Ne gre obupavati nad sodobnimi iskanji in stranpotmi, pravi dr. Šegula in doda, dokler smo tu, delajmo najboljše.

►  Podcast Mladoskop: Človek in medosebni odnosi - nov študijski program TEOF

Na Teološki fakulteti Univerze v Ljubljani vpisujejo v nov študijski program Človek in medosebni odnosi, ki združuje duhovnost s temeljnimi znanji duševnega zdravja. V osredje postavlja človeka znotraj njegovih mnogoterih odnosov - do svojih bližnjih, do družbe, do sebe, do naravnega okolja, do Boga. Študirati je mogoče na smeri Zakonska in družinska terapija ter svetovanje ali na smeri Teološki in religijski študiji. Pogovarjali smo se z dr. Tadejem Stegujem, prodekanom za študijske zadeve Teološke fakultete Univerze v Ljubljani in študentoma Sanjo Kostadinovo in Rokom Danjkom.