Objavljeno: 18.1.2019 | Posodobljeno: 18.1.2019

Spoštovani!

TURŠKE ŠTIPENDIJE so državno financirane štipendije, namenjene tujim študentom ter raziskovalcem, ki želijo pridobiti izobrazbo ali končati raziskovalni program na najbolj prestižnih turških univerzah.

ŠTIPENDIJA OBSEGA:

• šolnino,
  • mesečno žepnino,
  • enoletni jezikovni tečaj turškega jezika,
  • enkratno povratno letalsko karto v ekonomskem razredu,
  • brezplačno nastanitev,
  • osnovno zdravstveno zavarovanje,
  • akademske/kulturne programe, organizirane s strani programa turških štipendij.

PRIJAVNI POSTOPEK:

Prijave so možne le preko spodaj navedene spletne strani ter se lahko vložijo v 8 jezikih, in sicer v: turškem, arabskem, angleškem, francoskem, ruskem, bosanskem, perzijskem ter španskem jeziku.

Prijave so omogočene državljanom vseh držav razen Turčije.

Na voljo so štipendije na številnih področjih v okviru dodiplomskega, magistrskega ter doktorskega študija.

Ena prijava omogoča študentu/-tki tako vpis na fakulteto kot tudi štipendijo.

POMEMBNE INFORMACIJE:

-  vloge lahko oddate do 20.2.2019,

- kandidat mora naložiti vse informacije ter dokumente preko spletne aplikacije (povezava spodaj),

- vloge lahko oddajo študenti vseh treh stopenj,

- osebno vložene vloge ter vloge poslane po pošti, ne bodo sprejete,

- oddaja vlog je brezplačna.

CELOTNI RAZPIS Z VIŠINO ŠTIPENDIJE NAJDETE NA NASLEDNJI POVEZAVI. Študente, ki se bodo prijavili na razpis, vljudno naprošamo, da slednje sporočijo tudi mednarodni pisarni na elektronska naslova urska.flisar@teof.uni-lj.si in roman.globokar@teof.uni-lj.si.

KONTAKTI:

www.turkiyescholarships.gov.tr

Türkiye Scholarships Call Center: 0090 850 455 0982

Dodatna vprašanja se lahko pošljejo na info@turkiyeburslari.gov.tr