ŠTUDIJSKA MOBILNOST

PROGRAM ERASMUS+ študentom omogoča, da del rednih študijskih obveznosti na kateri koli stopnji študija (vključujoč pripravo diplomskih, magistrskih ali doktorskih nalog, a izključujoč raziskovalno delo, ki ni neposredna študijska obveznost), namesto na matični instituciji opravijo na partnerski instituciji v tujini. 

Partnerske institucije so tiste institucije, s katerimi ima Univerza v Ljubljani podpisan medinstitucionalni sporazum o izmenjavi študentov v določenem študijskem letu. 

Študij v tujini v okviru programa Erasmus+ mora biti vnaprej določen z dokumentom ŠTUDIJSKI SPORAZUM, ki ga podpišejo študent, Erasmus+ koordinator na matični članici in Erasmus+ koordinator na tuji instituciji. 

Več o tem tukaj in tukaj.


>> Za prijavo na izmenjavo je potrebno izpolniti Soglasje za uporabo osebnih podatkov. 


>> Oglejte si SEZNAM potrebnih dokumentov za uspešno izmenjavo. Dokumente urejate s pomočjo koordinatorja.


PRIJAVA IN IZBOR

Na razpis se lahko prijavi študent UL pod naslednjimi pogoji:

  • da ima v celotnem času izmenjave aktiven status študenta na UL TEOF,
  • da je v času izmenjave vpisan najmanj v drugi letnik dodiplomskega študija,
  • na razpis se ne morejo prijaviti študenti, ki imajo neporavnane finančne obveznosti iz naslova programa Erasmus ali Erasmus+.

Več o tem tukaj.


TRAJANJE IN OMEJITVE

Obdobje študija v tujini je omejeno od najmanj 2 do največ 12 mesecev na vsaki stopnji študija. Na prvi stopnji študija gre študent lahko na Erasmus+ izmenjavo od drugega letnika dalje. Na drugi in tretji stopnji študija ta omejitev ne velja. 

Študenti, ki bodo v tujini pripravljali zaključno delo oz. bodo pridobili na izmenjavi manj kot 20 ECTS na semester, lahko prosijo za Erasmus+ finančno pomoč za največ 3 mesece.

V primeru, da dodeljena sredstva UL ne zadoščajo za sofinanciranje vseh potrjenih prijav, lahko UL v posameznem študijskem letu uvede omejitve financiranja. O morebitnih omejitvah bodo vsi izbrani študenti pravočasno obveščeni. 


FINANČNA POMOČ

Študent programa Erasmus+ ni samodejno upravičen do Erasmus+ finančne pomoči. Finančno pomoč ureja neposredno z Univerzitetno službo za mednarodno sodelovanje, ko ima potrjeno prijavo na izmenjavo. 

Finančna pomoč Erasmus+ sofinancira stroške študija v tujini in ne pokrije stroškov v celoti. Višina je opredeljena v Pogodbi o dodelitvi finančne pomoči v okviru programa Erasmus+, ki jo študent podpiše po oddaji prijavne dokumentacije. Več o tem tukaj.

Erasmus+ izmenjava mora trajati najmanj 2 polna meseca (60 dni) in lahko traja največ 12 mesecev, pri čemer je maksimum Erasmus+ finančne pomoči in dodatkov omejen na 5 mesecev (150 dni) za tiste, ki gredo na izmenjavo za en semester in na 10 mesecev (300 dni) za tiste, ki so prijavljeni na izmenjavo za dva semestra.

>> DIGITALIZACIJA UREJANJA FINANČNE POMOČI: Za urejanje finančne pomoči z UL bodo študenti po novem potrebovali digitalni podpis.


SPLETNA JEZIKOVNA PODPORA

Erasmus+ Spletna jezikovna podpora (OLS) omogoča študentom, udeležencem Erasmus+ mobilnosti za študij, preverjanje in vrednotenje jezikovnega znanja, ki ga bodo uporabljali na mobilnosti. Več o tem tukaj.


PRIJAVNA DOKUMENTACIJA

Vse priloge za prijavno dokumentacijo najdete tukaj.


ZAKLJUČNA DOKUMENTACIJA

Udeleženec mora v svojo spletno prijavo za Erasmus+ finančno pomoč (VIS UL) najkasneje v 30 dneh od zaključka Erasmus+ študijske izmenjave naložiti naslednja dokazila:

  • Končni vprašalnik Evropske komisije, tj. »Participant Report Form«, ki se za reševanje aktivira 1 dan po končnem datumu mobilnosti, tj. datumu, ki je zapisan tudi v Sporazumu za Erasmus+ finančno pomoč. V primeru, da študent v tem vprašalniku pod točko 5.10 označi, da je postopek priznavanja še v teku, se mu 45 dni po 1. vprašalniku za reševanje aktivira še 2. vprašalnik Evropske komisije, tj. »Survey on Recognition«, ki ga je prav tako potrebno naložiti v spletno prijavo za Erasmus+ finančno pomoč.
  • Potrdilo o trajanju oz. Confirmation of Erasmus+ Student Mobility z začetnim in končnim datumom, ki ga študentu potrdi in podpiše gostujoča institucija.
  • Rezultat obveznega spletnega preverjanja jezikovnega znanja OLS ob koncu mobilnosti: velja za jezike, ki so na voljo v spletnem orodju. Preizkus je obvezen; izjema velja le za tiste študente, ki so že na prvem preizkusu prejeli najvišji rezultat (C2).
  • Transcript of Records, tj. potrdilo o izpitih z ocenami in kreditnimi točkami, ki jih študent opravi na izmenjavi oziroma vsebinsko poročilo o opravljenem delu za tiste, ki med izmenjavo pripravljajo zaključno delo, podpisano s strani študenta in domačega mentorja (v kolikor ima študent mentorja tudi v tujini, naj poročilo podpiše tudi on). Vsebinsko poročilo (cca. 1–2 strani v Wordu) je prosto besedilo, ni predpisane oblike, v njem naj bo predstavljeno, s čim se je študent med izmenjavo ukvarjal, kaj je ugotovil, navedena je lahko tudi preštudirana literatura ipd. 
  • Obrazložitev v primeru, če študent ni dosegel minimuma zahtevanih točk, ki mora biti podpisana s strani študenta in s strani domačega Erasmus+ koordinatorja (minimum je 20 ECTS za en semester oz. 40 ECTS za oba semestra).
  • Zadnja, dokončna različica Learning Agreementa (Študijskega sporazuma) z vsemi potrebnimi podpisi. Če sprememb ni bilo, je to LA Before, če so spremembe bile, pa LA During.
  • Potrdilo o priznanih obveznostih, ki ga mora na podlagi Transcript of Records izdati UL TEOF. To potrdilo ni potrebno/obvezno za študente, ki pripravljajo zaključno delo in za to na matični članici ne prejmejo kreditnih točk.

⇒ Časovnica

⇒ Pogosta vprašanja in odgovori


DRUGE KORISTNE POVEZAVE